Lamine Kaplama

Lamine Kaplama

LAMİNE KAPLAMA

. LAMİNE diş, dişin ön yüzeyinin hiç aşındırılmadan ya da  hafif şekilde aşındırılarak ince bir porselen ile kaplanması işlemidir. Diş dokusunun en az kaybedildiği işlemdir. LAMİNE veya lamine diş olarak  isimlendirilir

LAMİNE tedavisinin amacı hastanın rahatsız olduğu diş renginin, formunun, gülüşünün yeniden tasarlanmasıdır.

 

LAMİNE diş nasıl yapılır?

Uygulama yapılan porselen, yapı olarak oldukça ince bir tabaka halinde hazırlanır. LAMİNEda Aşındırma işlemi, porselenin rahatça diş yüzeyine oturtulabilmesi için yapılır ya da hiç yapılmaz. LAMİNElar genellikle sigara, çay ve kahve gibi diş renginde değişime sebebiyet veren alışkanlıkları olan kişiler tarafından tercih edilir. LAMİNE kaplama, bir kez yapıldıktan sonra, diş yüzeyinde lekelenme veya sigara kullanımına bağlı renk değişimi yaşanmaz. Lamine kaplama yüzeyin direnci yüksektir. Aşınmalara karşı yüksek direnç sağlar. Doğru ve hassas şekilde yapıştırılmış, bakımı yapılan bir lamine diş, kendiliğinden düşmez.

 

 

LAMİNE dişlerin avantajları nelerdir?

  • dişlerde fazla aşındırma yapmadan tedavi imkanı verir.
  • Pürüzsüz porselen yüzey, diş taşı, sigara, kahve lekeleri gibi diş renginin değişimine neden olan faktörlerin etkilerini en aza indirir.
  • Dişinin renginden şeklinden rahatsız olanlar için en estetik tedavi yöntemidir.

Lamine dişlerin ömrü ne kadardır?

  • LAMİNE tedavisi yapılmış dişler, ağız bakımına dikkat edildiği sürece uzun yıllar kullanılabilir. Tırnak yeme ve sert gıdaları ısırma, dişle kabuk kırma gibi davranışlardan kaçınmak, lamine dişin ömrünü uzatır.

LAMİNE Kaplama fiyatları

  • Hastaların en çok merak ettiği konu tedavi fiyatlarıdır. Tedavi ücretleri yapılacak olan LAMİNE sayısısına ve LAMİNE öncesi işlemlere bağlı olarak değişeceği için muayene sonucunda belirlenebilir. Ücretsiz muayene ve önbilgi için kliniğimize bekleriz.
×